Müge Acar Darüşşaffaka

Sevgili dostlarım,

Bu aralar çok yazamamış olsam da dağarcığımda biriken çok fazla konu var aslında . . . Sizleri sıkmadan ara ara paylaşacağım onları da.

Maya Karantina’da ile Yolculuk

Bugün birazcık Maya Karantina’da ve birlikte yaptığımız yolculuklardan söz etmek istiyorum. Biliyorsunuz uzun bir bekleyişten sonra 23 Nisan’da kitabım elimde oldu. Çocuk bayramında çocuklar gibi sevindirdi beni.

Manavgat

Ardından birlikte ilk yolculuğumuza çıktık. 27 Mayıs tarihinde bir bavul dolusu kitap ve yüreğime sığmayan kocaman bir heyecanla düştük yola. Üyesi olmaktan mutluluk duyduğum Değerlisin Derneği gönüllüleri ve çalıştığım kurum olan QNBFİNANSBANK işbirliği ile orman yangınından zarar gören Manavgat Belenoba köy okuluna gittik.

Okulda Bahar Şenliği ve Oyun Evi açılışı yapılacaktı. Dernek gönüllüleri, çocukları mutlu edecek her detayı ince ince düşündüler. Çocuklar gerçekten çok eğlendiler ve keyifli bir gün geçirdiler.

manavgat
Manavgat

Bu etkinlik kapsamında, Maya Karantina’da için de bir imza günü planlanmıştı. Çok heyecanlı ama bir o kadar da tedirgindim. Çocuklar bu kadar eğlencenin yanında kitaplara ilgi gösterirler miydi acaba? Epeyce eğlendikten sonra yavaş yavaş benim için hazırlanan masanın başında toplanmaya başladılar. Okullarına ilk kez gelen bir yazarla tanışmak ve ilk imzalı kitaplarına sahip olmak ilgilerini çekmeye başlamıştı. Bir süre sonra masamın önünde upuzun bir kuyruk oluştu.

Yüz Neşeli İmza

Hiç ara vermeden tam 100 kitap imzaladım. Hafif sızlayan bileğime, gittikçe okunaksız olan yazıma, değişen imzama rağmen çok ama çok muyluydum. Çocukların isimlerini o gürültüde duymak biraz sıkıntı oldu ama orada da arkadaşlarım imdadıma yetişti. Tatlı soruları, heyecanları, sevinçle gülen gözleri ve bitmeyen enerjileri ile beni çok keyiflendirdiler. Kitapları satın alarak çocuklara armağan eden sevgili İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcımız Cenk Bey’e bir kez daha içtenlikle teşekkür ediyorum. Bu etkinlik için canla başla çalışan tüm iş arkadaşlarıma da elbette.

Hem dernek hem banka gönüllüleri gerçekten yüreklerini ortaya koyarak emek verdiler. Bu sayede Maya Karantina’da daha ilk yolculuğunda yüz çocuğun evine konuk olmaya başardı. Dilerim kalplerine dokunmayı da başarmıştır. “Temiz zihinler ve sevgi dolu kalplerle cenneti yer yüzünde kuracağız!” sloganı ile umarım daha nice güzel çocuğumuzun yüzünü güldürebiliriz.

imza günü afiş

Maya Karantina’da Minoa’da

Bu güzel etkinlikten sonra bebeğimi yakın çevremle ve sevdiklerimle de tanıştırmak istedim. Sevgili arkadaşlarımın da desteğiyle her zaman büyük keyif aldığım Minoa‘da imza günü düzenledik. Benim için gerçekten çok güzel bir gün oldu. Ailem, dostlarım, sevdiklerim, varlıkları ile bana güç kattılar. Tatlı sürprizleri ile günümü aydınlattılar. Kalabalık, neşeli, sevgi dolu bir gündü. Yanımda olan herkese çok teşekkür ediyorum. Aynı heyecanı ve mutluluğu Aşkın Su Hali’nin imza gününde de yaşamıştım. Uzun zaman sonra yine böyle bir buluşma yaşamak hepimize çok iyi geldi.

Minoa
Minoa imza

İyilik Kermesi

Maya Karantina’da ile geçen hafta da bir İyilik Kermesine katıldık. Bankamızın organize ettiği ve tüm geliri Darüşşafaka’ya gidecek olan çok güzel bir etkinlik oldu. Bu kermeste, bankamız gönüllüleri el emeklerini ve becerilerini ortaya koydular. Ben de kitabım ve örgü çantalarım ile bu iyilik çabasına destek olmaya çalıştım. Kitabımı özellikle yöneticilerimizin cömert bağışları sayesinde kısa zamanda satabildim. Dilerim geleceğin başarılı gençlerine minik de olsa bir katkı sağlayabilmişimdir.

Müge Acar Darüşşaffaka
iyilik kermesi

Gelecek Hepimizin

Hayallerim hep mutlu bir gelecek için. Amacım hemen her kitabımda birilerinin kalbine dokunabilmek oldu. Hiç bir çocuk kitabımdan gelir elde etmeyi amaçlamadım. Yatırımım çocukların geleceğine ve eğitimine olsun istedim. Bu benim için en büyük kazanç oldu.

Keşke daha çok kalbe dokunacak gücüm olabilseydi.

Maya Karantina’da için ilk röportaj

Son olarak da yayınevimin düzenlediği dijital söyleşide, hem Maya Karantina’da hem de yazım serüvenim ile ilgili sorulara yanıt vermeye çalıştım. Dilerim keyifle izlersiniz.

Maya Karantina’da ile daha pek çok yolculuk yapalım istiyorum. Daha çok eve, okula, kütüphaneye girmek, daha pek çok çocuğa dokunabilmek en büyük dileğim. Çok okunsun, çok sevilsin, çok fayda sağlasın….

Maya Karantina’da Çocuk Kitabı şu anda D&R ve HERYERDEKİTAP‘ta satışta.

Sevgiyle kalın

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir